İstanbul’da ‘sigara mafyası’

İstanbul’da ‘sigara mafyası’ duruma tam olarak hakimHabertürk, 18.01.2011,

http://www.haberturk.com/yazarlar/592530-istanbulda-sigara-mafyasi-duruma-tam-olarak-hakim
Habertürk, Yiğit BULUT, 18.01.2011, ybulut@htgazete.com.tr
 
Geceleri dolaşmayı sevmem, son 5 yıldır yemek sonrası mekânlarına gitmişliğim yoktur... Bundan gurur duymuyorum sadece oralarda gördüğüm ağabey ve ablalara dayanamıyorum! Bunları yazma nedenim de şu: Bunları bana anlatılanlardan ve restoranlarda gördüklerimden derledim, bunun bilinmesi için de bu notları düştüm!
Sevgili dostlar, hafta sonu Ankara'dan bir arkadaşım geldi, tıp doktoru, profesör kimliği olan biri. Onunla gitmedim ama gitmek istediği yerleri tarif ederek yolun açık olsun dedim... Gitti, iki gece gezdi ve gördüklerini hayretle aktardı. İstanbul'da gittiği her yerde (bar şarkıcıların çıktığı mekânlar-sosyete kulüpleri) ama istisnasız her mekânda, yasak yokmuş gibi herkes sigara içiyor... Yalandan bir anons yapıyorlar içmeyin diye, herkes yoluna devam ediyor...
Aslında oralara kadar gitmeye de gerek yok; restoranlarda da bahçe yaptık ayağına sigara içildiği gibi, normal katlarda bile içilen yerler var! Şimdi Türk devletine sesleniyorum: Ya devlet başa, ya kuzgun leşe! Daha açık yazayım; bir kanun çıkarıyorsanız ya gereğini yapın, ya da o düzenlemeyi kaldırın! Türk devletinin lafını yere düşürmeyin!
Sonuç: Eğlence sektörü mafyası devletten daha güçlüyse, söyleyin bizler de bilelim! Türkan Saylan'a yeten devlet gücümüz, gecede yüz milyonların aktığı eğlence sektörü mafyasına yetmiyor mu? Soruyorum; Türk devletinin gücü bu mafya ve uzantılarına yetmiyor mu?