AKP iktidarına teşekkür borçluyuz

AKP iktidarına teşekkür borçluyuzMilliyet, 22.11.2010,

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?aType=YazarDetay&ArticleID=1316742&AuthorID=219&b=ERDOGANLA%20KILICDAROGLU%20FARKI&a=Mehmet%20Tezkan&KategoriID=5
Milliyet,  22.11.2010, Mehmet TEZKAN, mtezkan@milliyet.com.tr

İnsan iyi şeylere çabuk alışıyor, çabuk alışmakla kalmıyor, çabuk da unutuyor..   Dört günlüğüne Beyrut’a gittim.. Lübnan parasıyla bizim para hemen hemen aynı.. Aradaki fark bol sıfır..
Şöyle ki..
100 dolar; 150.000 Lübnan lirası..
100 dolar; 150 Türk Lirası..
* * *
Şık bir mekânda çay içiyorsun 3 bin 500 lira , yemek yiyorsun, 90.000 lira geliyor..
90 lira yani..
Garibimize gitti..
İşte o an ne çabuk alışıyoruz dedim.. Daha beş yıl önce ‘yüz numara’ya girip küçük için 500 bin büyük için bir milyon lira ödeyen biz değildik sanki..
Bir kilo domatese 3 milyon veren başkasıydı sanki.. Lafa milyonla başlamayı ne çabuk unutmuşuz.. Türkiye’nin geldiği yere bakın.. Milyonla maaş almayı, milyarı telaffuz etmeyi hatırlamıyoruz.. Bol sıfırlı fiyatları yadırgıyoruz..
Kim ne derse desin AKP iktidarına teşekkür borcumuz var..
Bu, iktidarın başarısıdır..
* * *
İktidara bir teşekkür borcumuz daha var..
Sigara konusunda..
Beyrut’ta sigara yasağı yok.. Her yerde içiliyor.. Takside bile.. Şoförler püfür, püfür tüttürüyor.. Bırakın sigarayı kapalı mekanlarda bile ağızlarda nargile..
Allahtan sıcak ülke herkes sokakta!..
* * *
Beyrut’un ünlü balık lokantalarından birine gittim.. Gayet şık mekan, gelenler de öyle.. Kapıda en baba marka cipler.. İçeride sigara kokusu..
Valla o an sigarayı yasaklayanlara dua ettim..
AKP’ye de teşekkür..