Bizim Erkan, duman avcısı!

Bizim Erkan, duman avcısı!Yeni ASIR, 02.08.2010,

http://www.yeniasir.com.tr/Yazarlar/erkin_usman/2010/08/02/kus_gribinden_beter
Yeni Asır, 02.08.2010, Erkin USMAN

Yeni Asır sağlık muhabiri ve Sağlık Eğitim Muhabirleri Derneği (SEMDER) Başkanı Erkan Doğan, İzmir İl Tütün Kontrol Kurulu Üyeliği'ne getirildi.
İzmir Valisi Yardımcısı Günhan Sarıkaya ve İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Mehmet Özkan'ın imzaladığı karar ile bu göreve getirilen Doğan, sigara ve tütün ürünlerinin zararları konusunda kurul bünyesinde mücadele verecek.
* * *
Tütün Kurulu'nun her ayın üçüncü perşembe gününde İl Sağlık Müdürlüğü İbni Sina Toplantı Salonu'nda bir araya geldiğini belirten Doğan, Öncelikle beni kurul üyeliğine layık gören yetkililere teşekkür ediyorum. Meslek yaşamımda elimden geldiğince çevremdeki insanları ve yakınlarımı sigaranın zararları konusunda bilinçlendirmeye çalışıyordum. Artık bu çabamı İl Tütün Kontrol Kurulu bünyesinde yürüteceğim. Tütün Kanunu'nun uygulanması, sigaranın zararları konusunda toplumun bilinçlendirilmesi için kurul yöneticileri ve üyeleri ile birlikte çalışacağız dedi.
* * *
Uzmanların sigara içen her iki kişiden birinin sigara nedeniyle öleceğini açıkladığını hatırlatan Doğan, hedeflerini şöyle çiziyor:
Sigara sağlığımıza ve cebimize zarar veriyor. Gençlerimizin sigaraya başlamaması, içenlerin de bırakmaları amacıyla elimizden geleni yapacağız. Sağlık ve Eğitim Muhabirleri Derneğimiz bünyesinde de sigara karşıtı projeleri İl Sağlık Müdürlüğü'nün de desteğiyle hayata geçireceğiz. Dumansız Hava Sahamızın genişlemesi ve sigara içmeyen bir toplum olmamız en önemli hedeflerimiz arasındadır.
Doğan, kapalı yerde veya ticari araçlarda sigara içen kişileri de cezai işlemi uygulayacak belediyelere bildireceğini sözlerine ekledi.