Ölü Kalabalık

Ölü KalabalıkTakvim, 21.07.2010,

http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/Hakki_Yalcin/2010/07/21/6_sehit_daha
Takvim, 21.07.2010, Hakkı YALÇIN

Şimdi tatil mevsimi ama uyuşturucu seraları okul önlerinde hizmete açılacak. Her türlü satış kanalları açık. Çakallar şehirleri ele geçirdi tümüyle. Eğlence yerlerinde her yıl binlerce genç bataklığa dahil ediliyor. Bir genç daha ölmüş, kimsenin umurunda değil. Oysa Anayasa'nın değiştirilemez maddelerinden biri olmalı. İnsan hayatını sigara ve uyuşturucuyla yok etmek engellenmelidir.
***

Sigara yasağına yenik düşenlerin aklı çıkıyor. Varsa yoksa ticaret, insan sağlığının hiç önemi yok. İnsanların hayatında açılan temiz bir sayfanın, nikotinle kirletilmesinden daha acımasız ne olabilir ki? Duman sahaları çiçek açtıysa, yeniden zifte mi bulansın? Sorun bakalım! Sigara yasağına zor alışmış bir toplumu, yeniden zehir odalarına davet etmek, hangi yasaya sığar? Hangi insanlığa?
***

Tayyip Erdoğan'ın, sigara yasağı konusunda gösterdiği heybetli duruşu, hepimiz desteklemeliyiz. Ölümle mühürlenen binlerce sigara vakası varken, dumanlar içindeki ülke türlerinden biri olmayı kabullenecek miyiz? Sigarayla mücadeleden yüz akıyla çıkan AK Parti'ye düşen... Uyuşturucunun belini de kırmaktır.
***

Uyuşturucudan ölen gençlerin cenazeleri tenha oluyor. Sessiz sedasız. Onlar elvedasız terk ediyorlar hayatı. Anaları, babaları gerçeği öğrendiklerinde, iş işten geçmiş oluyor ki. Bundan daha acı bir ölüm olabilir mi?
***

Lütfen Sayın Başbakan! Bu ölü kalabalığı canlandırın! Gençlerin uyuşturulmasının önüne geçin. Allah aşkına, analar aşkına..