Yalnız küfür mü? Sigara da var!,

Yalnız küfür mü? Sigara da var!Star Gazete, 13.11.2009,

Yalnız küfür mü? Sigara da var!  
http://www.stargazete.com/spor/yazar/guven-taner/yalniz-kufur-mu-sigara-da-var-haber-225059.htm
Star Gazetesi, 13.11.2009
 
Bir kısım Beşiktaş taraftarı Başkan Yıldırım Demirören’e söverken ayıp etti, terbiyesizlik etti. Ama yanı sıra ahlakı savunanların yıllardır başaramadıklarını başararak iyi bir sonuç üretti!  
 
Ulusun spordaki şiddeti önleme görevi verdiği birinci derecedeki sorumlular harekete geçip, İçişleri Bakanlığı’nda tam 2 saat toplandılar.
Öncelikle çok güçlü bir ‘komisyon’ kuruldu.
Bu komisyon mevcut “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun” daha etkili hale getirilmesi için çalışmalar yapacak. Bu çalışmalara ilke olacak esaslar toplantıda saptandı. Hepsi yerli yerinde.
 
Dilerim mevcut yasa hızla güçlendirilir. Ve dilerim yeni yasa UYGULANIR!
Bu arada, yürürlükteki yasanın bir ucundan uygulamaya sokulduğunun örneklerini duymaya başladık. Tribündeki edepsizlere cezalar kesilmekte.
Onların yaptıkları densizliklerin cezasını kulüpler ödememeli. Bu ülkede tribün terörünü önlemenin ilk adımı, cezayı suçu işleyene kesmektir.
 
Tribünleri çağdaş yapılara kavuşturur, oralara yıllar önce yerleştirilen kameraları işletir ve izler isek, sahaya bir şey atanı, küfür edeni, SİGARA İÇENİ, oraya eğlenmeye, dinlenmeye gelenleri rahatsız edenleri hemen o an cezalandırırsak... Düzelme çok hızla gerçekleşir.
 
Az önce SİGARA İÇMEYİ de vurguladım. Yasaya göre tribünde sigara içmek yasak. Çünkü zararı yalnızca içene değil, tüm çevresindekilere. Bir kişinin keyfi bin kişiyi rahatsız ediyor, hasta ediyor. İçenlerin kimisi bunun farkında değil, yalnız kendi keyfini ele alıyor, başkalarının haklarını umursamıyor! Böyle bencil olanlar avucunun içinde tutarak içmeyi sürdürüyor. Tribünleri izleyen kameralar onları da saptamalı. Toplum sağlığının bozulmasına aldırmayan saygısız cezasını çekmeli.
Densizler, topluma saygı göstererek yaşamayı bilmiyorsa, toplum onlara bunu öğretmeli.
Tribünden insanların çekilişi, maçların sıklığına, ekonomik sıkıntılara, takımların formsuzluğuna bağlı değil yalnızca. Yanı sıra içinde sigara dumanı ve iğrenç sigara kokusunun da bulunduğu tribün terörüne ve abuk sabuk tribün bağırtılarına bağlı. İnsanlar dinlenip gevşemeye gittikleri yerden yorulup, rahatsız olup, korkular içinde gergin dönüyorlar! Ve bir daha maça gitmenin tedirginliğine düşüyorlar...