Dumansız hava sahası

Dumansız hava sahasıStar Gazete, 13.07.2009,

http://www.stargazete.com/gazete/yazar/gorkem-uzer/dumansiz-hava-sahasi-200511.htm
Star Gazete, 13.07.2009, Görkem UZER, gorkemuzer@stargazete.com
 
Şehirlerarası otobüslerin eski kokusunu hatırlar mısınız? Benim gibi sigara içmeyen insanların hatırlayacağına şüphem yok. Çocukluğumda otobüste ikram edilen kolonya kokusu, sigara kokusuyla karışıp beni rahatsız ettiği için hala limon kolonyası kullanamam. Hepinizin bildiği gibi 19 Temmuz 2009 tarihi itibariyle özel işletmelerde de sigara içimine yasak getiriliyor. Bu her ne kadar sigara tiryakileri ve işletmeciler için can sıkıcı bir haber olsa da toplum sağlığı için olumlu bir uygulama.

Elbette sigara tiryakilerine alışana kadar bu uygulama zor gelecek. Bu nedenle sigara tiryakileri için birkaç küçük öneride bulunmak istedim.

Bu durumu bir fırsat olarak değerlendirip sağlığınız için olumlu bir şekle dönüştürebilirsiniz. Eczanelerde satılan bitkisel içerikli sigara bırakma bantları ve nikotin sakızları sayesinde günlük içtiğiniz sigara miktarını azaltabilir hatta bu alışkanlıktan tümüyle kurtulabilirsiniz. Özellikle vücuda yapıştırılan patchler sizi sıkmadan, yormadan sigara isteğinizi baskılayarak bu süreçte size oldukça faydalı olur. Yan etkisi olmayan bu yöntemle eğer siz de gerçekten psikolojik olarak kendinizi hazırlarsanız sigarayı rahatlıkla bırakabilirsiniz. Ürünün doğru kullanımı ve kullanım sıklığı için eczacınıza danışın. Dumansız ve sağlıklı günlere kucak açın..iyi haftalar..