Sigara Yasağı İşe Yaradı.

Sigara Yasağı İşe Yaradı. Milyar Dolarlık Vergilerimiz Yatırımlara Harcanmaya BaşlandıHaberx, 20.12.2008,

http://www.haberx.com/Yazarlar/Dursun-Boran/Aralik-2008/SIGARA-YASAGI-ISE-YARADI-MILYAR-DOLARLIK-VERGILERIMIZ-YATIRIMLARA-HARCANMAYA-BASLANDI.aspx
Haberx, 2012.2008, Dursun BORAN

İşyeri, evlerinizde, iş görüşmesi yada ziyarete geldiğini söyleyen sigara içmek, isteyenlere gelir gelmez sigara yakanlara şunu sorun? Ziyarete ve iş görüşmesine mi, yoksa bizi zehirlemeye mi geldin?
Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi (SSUK) Başkanı Prof. Dr. Elif Dağlı, kapalı alanlarda sigara içilmesini yasaklayan kanun çıktığı tarihten bu yana, Türkiye’de ortalama 2 bin ton daha az sigara içildiğini söyledi.
Bu sağlıklı bir nesil, sağlık harcamalarında dışa bağımlılıktan kurtulma ve milyarlarca dolarlık sağlık harcamasına son verildiği için müthiş bir haber.
 Türkiye’nin sigara yasağında son dönemece girildi.
4207 sayılı kanun gereği 19 Mayıs 2008’den itibaren sigara içilmesi yasaklanan kapalı alanlara, 19 Temmuz 2009 tarihi itibariyle bütün restoran, kahvehane ve barların da dâhil olacak.
Sigara tüketiminin giderek azaldığı Türkiye’de, sigara endüstrisinin benzer kanunların çıktığı her devlette oynadığı oyunları sergilemeye başlamış.
Kanun çıkan devletlerde kalp krizlerinin yüzde 60 azaldığının görüldüğüne dikkati çeken Dağlı, otel, restoran, çalışanlarının daha az hastalandığının belirlendiğini söylüyor.
Sizlerde sigara yasağının hızla yayılması ve uyulması için duyarlı olun. Her hafta en az bir sevdiğiniz kişiye sigarayı bıraktırın.
Sigara ve kibritlere verilen milyarlarca lirayla, insanların yeni teknolojik cihazlar, laptoplar, tv’ler almasını, hatta güzellik merkezlerine giderek, bakım yaptırmalarını sağlayın.
Türkiye sigara yasağıyla her sene milyarlar dolar kazandı. Emperyalist devletlerin sigara endüstrilerinin zengin olmasına mani olundu.
Evinizde, ofisinizde, arabanızda, teknenizde, çekinmeden sigara içilmesini yasaklayın.
İnsanlara şunu sorun:
- Sigara içip bizi ZEHİRLEMEYE Mİ?  Yoksa Ziyaretemi geldin?
Sizi seven zaten sizi zehirlemez! Sağlıklı ve güçlü olmanızı ister. Sevmeyenle de zaten görüşmezsiniz olur biter?
Zorunlu haller hariç iş hayatında, bunu yaymak mümkün..