Hasan Kaçan AROG’da sigara içti mi?

Hasan Kaçan AROG’da sigara içti mi?Hürriyet, 14.12.2008,

 http://www.hurriyet.com.tr/pazar/10562748.asp 
Hürriyet, 14.12.2008, Kültürazzi, kulturazzi@hurriyet.com.tr

Mizahçı Hasan Kaçan’ın öyle çok büyük bir rolü yok AROG’da. Heredot Cevdet’i falan düşününce, çocuk oyuncağı. Ama tahmin ediyorum, asırlar süren bir Brezilya dizisinde rol alsa AROG’un setindeki kadar zorlanmazdı.

Sigarayı hayatında en az bir kere bırakmaya kalkanlar ne dediğimi daha iyi anlayacaktır.

Sen sigarayı bırakır bırakmaz, üstelik bunu basın toplantısıyla cümle aleme ilan ettikten sonra çık AROG’un çekimlerine git.

Oradaki rolü ne Hasan Kaçan’ın?

Keyif verici şeyleri keşfeden Cuhara’yı canlandırıyor. Oynadığı futbol takımından kovulan tarihteki ilk futbolcu. Eski Arogan, yeni AROG vatandaşı. Kendine özgü buluşları olan bir hayat düşkünü. Kendine özgü buluşları da tahmin edeceğiniz gibi sigara ya da cıgaralık ve meyvelerden damıtarak yaptığı rakı.

Dedim ya basın toplantısı düzenlemiş ve bir iddiaya girmişlerdi Latif Demirci’yle Hasan Kaçan. Hatta Sağlık Bakanlığı’nın tütün mamulleri yasasındaki yeni düzenlemelerinin ardından başlattığı ’dumansız hava sahası’ projesine bir destek de karikatürün Türkiye’deki ustalarından Latif Demirci ile Hasan Kaçan’dan geldi şeklinde bir haber bile yapılmıştı.

İddianın bedeli de tam 50 bin YTL’ydi. Tarih geçtiğimiz mayıs ayının son haftası...

Sonra Hasan Kaçan AROG’un setine, Latif Demirci de Aydın Doğan Karikatür Yarışması’nın jürisine katılmak üzere Antalya’ya gitti. Latif’le orada karşılaşmıştım, Ulaşamıyorum Hasan’a, acaba sigaraya başladı da yalan söylememek için mi benden kaçıyor demişti.

Filmi izlerken aklıma geldi tabii. Cuhara rolündeki Hasan Kaçan, filmde keşfettiği bigarayı çekimler sırasında yakıp içti mi gerçekten? İçtiyse rol icabı içine çekmeden mi tüttürdü yoksa fırsat bu fırsat deyip derin bir nefes aldı mı?

Tabii araştırdım. Yok yok her şey rol icabıymış, hálá sigaraya başlamamış Hasan Kaçan.

İçin rahat olsun Latif...