Bebekleri hiç düşünmezler mi?

Bebekleri hiç düşünmezler mi?Bugün, 01.12.2008,

Bebekleri hiç düşünmezler mi?
http://www.bugun.com.tr/yazar.asp?yaziID=47299
İkbal GÜRPINAR,  igurpinar@bugun.com.tr
 
Sigara yasağı lokantalar için ancak 2009'da devreye girecek biliyorum ama birilerinin zararlı şeyleri yapmaması için ille de yasaklar mı gerekli?
Dün şöyle ailecek bir yerlere Kuşluk yemeği (başkalarının brunch dediği) için gittik.
Arka masamızda ufacık bir bebek, bizim masada malumunuz minik Efe var.
Ama yan masamızdaki orta yaşlı hanımefendi fosur fosur sigara içiyor.
Rica ettim, bebekleri göstererek sigarasını söndürmesini istedim. Ben içmesem bile herkes içiyor diyerek kaytarmak istedi ama Siz çok yakındasınız, duman direkt bebeklere geliyor deyince söndürdü sağ olsun. Ama gönlüm isterdi ki, o bayanı ben uyarmadan bunu akıl etsin.
Hoş ,yine şanslıydık çünkü geçenlerde de Ankara'nın en köklü kolejinin öğretmenleri bebeğe rağmen gözümüzün içine baka baka sigaraya devam ettikleri için mekanı terk etmek zorunda kalmıştık.
Ve işin acı yanı, o koleje, o öğretmenlere çocuklarını vermek için sınavlara sokuyor, bir sürü para ödüyor veliler. Çocuklarımıza öncelikle bizler ve daha sonra da öğretmenleri iyi örnek olacağız ki yeni nesiller pırıl pırıl olsun. Biraz daha duyarlılık lütfen. :)
Bu arada kuşluk yemeğine gittiğimiz yerde garsonumuz Hüseyin bey bize öyle süslü çaylar, kahveler getirdi ki, size göstermezsem olmaz.